Колачи од 3 состојки – Нема печење, готови се за миг (Видео рецепт)

Колачи од 3 состојки – Нема печење, готови се за миг (Видео рецепт)

Направете вкусни посни колачиња од само три состојки, без печење и мачење.

Состојки:

  • 1 банана 
  • чоколадо 
  • ореви

 

Начин на подготовка:

  1. Исечете ја бананата и ставете ја во ладилник половина час, а во меѓувреме растопете го чоколадото на оган. 
  2. Оревите иситнете ги. 
  3. Бананите ставете ги во чоколадото, па во оревите. 
  4. Добар апетит.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

20 минути без печење – сникерс бајадера

Сникерс обланди

Сникерс корпички

Сникерс чизкејк

Колач со банани ореви и еурокрем

Не ви требаат вага и миксер – кокос колач

Мешате, растопувате и имате десерт: Кокос триаголници

 

singlepost_text