Ќе ги правите секогаш: Запечени питулици со кашкавал

Ќе ги правите секогаш: Запечени питулици со кашкавал

Подгответе вкусни и неодоливи питулици со кашкавал – еве рецепт!

Состојки:

  • 500 гр готови кори
  • 300 мл млеко
  • малку сол
  • 350 гр сирење
  • 2 јајца

Состојки за прелив:

  • 2 јајца
  • 2 полни лажици кисела пвалака
  • 200 гр кашкавал

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта