Отпушете ги одводите засекогаш: Овој раствор топи сè пред себе

Отпушете ги одводите засекогаш: Овој раствор топи сè пред себе

Доколку сакате да го исчистите својот одвод на природен начин, ви донесуваме рецепт за евтин чистач!

Ноќен кошмар, доколку живеете во стан, е да ви се запушат одводните цевки. За да избегнете такво хорор-сценарио, поплави, истекувања и останати непријатности, испробајте го овој едоставен трик.

За почеток ставете крпи околу запушениот одвод – било да се работи за лабаво, када, ве-це школка…

На местото каде е запушен одводот ставете шолја детергент за миење садови, а веднаш потоа ставете и кофа топла, поточно врела вода.

Нека овој раствор отстои 20 минути. Кога ќе помине ова време, нивото на водата треба да се врати во нормала.

Потоа ставете уште една кофа врела вода за да измиете.

Ако сакате, во смесата со детергент додајте и две лажици сода бикарбона, која ќе го засили ефектот и ќе ја олесни оваа непријатна работа.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text