Сок кој топи килограми преку ноќ – лесно се прави и многу е ефикасен

Сок кој топи килограми преку ноќ – лесно се прави и многу е ефикасен

Сонот на секој од нас е да јадеме што сакаме, а сепак да не се дебелееме. Сега е тоа можно со овој сок. 

Состојки:

 • 2 лажици магдонос 
 • 1 шолја вода 
 • малку цимет 
 • малку јаболков оцет 
 • 1 лажица мед 
 • 1 лажица ѓумбир 
 • сок од 1 цеден лимон

Подготовка и употреба:

 1. Ставете ја водата да проврие, додајте го магдоносот и оставете да се олади.
 2. Процедете и додајте ги останатите состојки.
 3. Пијте го овој пијалок еден час пред спиење, две недели.
 4. Ако сакате да продолжите, направете пауза барем три дена, па повторете.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text