Сите гребнатини од дрвениот мебел, подот и вратите ќе ги снема – Има евтин трик

Сите гребнатини од дрвениот мебел, подот и вратите ќе ги снема – Има евтин трик

Гребнатините на дрвениот модел, дрвените маси и столици, подот или вратите се нешто што го има во секој дом.Во повеќето случаи можат да се отстранат со средства кои ги имаме дома, кои се евтини, но за среќа многу ефикасни.

Ако имате дома ваков проблем ви требаат маслиново масло и оцет.

Лесно се спрема во домашни услови. Земете ¼ шолји од девет постотен алкохолен оцет и ¾ шолји маслиново масло.

Измешајте ги и избришете ги местата со гребнатини со оваа смеса, па поминете ги со сува крпа.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете го кожниот мебел

Поминете го мебелот со талог од кафе

Прочитај кулинарски совети и трикови ТУКА

Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка