Посна лисната погача (Видео)

Посна лисната погача (Видео)

За време на постите, подгответе вкусна лисната погача по едноставен рецепт на Милица Михаиловиќ.

Состојки:

  • 700 гр брашно
  • 300 мл вода
  • 2 рамни лажици квасец
  • 1 лажица шеќер
  • 1 рамна лажица сол
  • 80 мл масло
  • 70 гр маргарин за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

singlepost_text