Мирисна и вкусна: Домашна расцветна погача (Видео)

Мирисна и вкусна: Домашна расцветна погача (Видео)

Кога сакате да ги воодушевите своите гости или имате некоја слава нека оваа погача се најде на вашата маса. Преубаво изгледа, а има фантастичен вкус!

Состојки:

  • 1 кг брашно
  • 1 коцка квасец
  • малку сол
  • 1 лажица шеќер
  • 200 мл јогурт
  • 200 мл млеко
  • 3 јајца
  • 50 мл масло
  • 100 гр маргарин
  • семки

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта