Колачиња со костени и рум

Колачиња со костени и рум

Направете вкусни, лесни и брзи колачиња со костени и рум.

Комбинација е идеална и навистина ќе уживате во вкусот.

Ова е брзиот и лесен рецепт:

Состојки:

  • 1 кг. костени
  • 250 гр. маргарин
  • 200 гр. шеќер
  • 2 шолјички рум

Начин на подготовка:

  1. Костените се мијат и се варат, па се лупат и пасираат.
  2. Шеќерот се мати со маргаринот, додека не се направи пена, па се додава румот.
  3. Се додава и пирето од костени и се убаво се соединува.
  4. Се става смесата на даска, се стиснува за да се направи правоаголник, па се сечат штангли.
  5. Може да ги декорирате по желба.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Крофни од банана и јаболка

Експрес крофни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

„Катица“ торта

singlepost_text