Брзи домашни форнети со сирење – неодоливи залаци (Видео)

Брзи домашни форнети со сирење – неодоливи залаци (Видео)

Направете печиво полнето со сирење во само неколку чекори. Нека овој рецепт ви послужи за разни прилики или ужина, доручек, патувања…

Состојки:

  • 1/2 коцка квасец
  • 1 рамна лажица шеќер
  • 2,5 дл топло млеко
  • 1 дл вода
  • 600 гр брашно + малку за работната површина
  • 1,5 лажица сол
  • 200 гр маргарин
  • ситно сирење за фил: 100 гр фета, 200 гр крем сирење или некој друг фил, овошен, џем, крем…

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text