Урнебес бомбици: За секој ден и за свечена трпеза, спектакуларно вкусно

Урнебес бомбици: За секој ден и за свечена трпеза, спектакуларно вкусно

Вкусни и лесни топчиња. Урнебес бомбици за сечиј вкус.Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1 главица кромид 
  • 400 гр. сирење 
  • 2 варени јајца 
  • 4 лажици лут ајвар

 

 

Начин на подготовка:

  1. Се сече ситно кромидот, се додава во сад издробеното сирење, ренданите варени јајца и ајварот. 
  2. Се меша да се соедини. 
  3. Се формираат топчиња. 
  4. Уживајте во пикантниот вкус.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Бомбици со компир и кашкавал

Деликатесни солени бомбици за 10 минути

Компир кој стана популарен

Трик за совршено печен компир

Плескавици од компир

Компир пита со праз

Повеќе од компир деликатес

Рецепт за најкремастото пире од компири

singlepost_text