Сокот со кој Опра се преполови и стана друга жена – Готов за миг, помага и за болести

Сокот со кој Опра се преполови и стана друга жена – Готов за миг, помага и за болести

Ако мака мачите со килограмите, или едноставно сакате да се стопите пред летото кое доаѓа, тогаш ви ја нудиме напивката на познатата светска водителка Опра, која со помош на неа се преполови и буквално стана друга жена.Таа открила моќна комбинација состојки, кои ја држат сите, истевремено и го намалуваат апетитот и  помагаат да слабее.

Состојки:

 • 2 јаболка 
 • 3 стебла целер 
 • 1 краставица 
 • малку изрендан ѓумбир 
 • пола лимон со кора 
 • 1 лимета со кора 
 • 150 гр. магдонос 
 • 60 гр. спанаќ

 

 

Подготовка и употреба:

 1. Состојките ситно се сечат, лимонот и лиметата се рендаат со кора. 
 2. Се ставаат во блендер или соковник и се матат. 
 3. Овој сок помага за слабеење, но и за висок крвен притисок, за проблеми со кожата, коските, астма, како и проблеми со варењето на храната. 
 4. Совет: Ако не сте навикнати на вакви сокови, тогаш од прва може да ви биде невкусен сокот, па може да додадете и повеќе јаболки за сладок вкус во тој случај.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ