Се топи во уста: Фантастичен колач со сливи

Се топи во уста: Фантастичен колач со сливи

Ако ви се јаде нешто благо, а немате многу време за подготовка, еве идеален рецепт за вас!

Состојки:

  • 125 гр маргарин
  • 250 гр брашно
  • малку сол
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • малку млеко по потреба
  • сливи
  • 1 кесичка рум шеќер
  • шеќер за посипување
  • 100 гр шлаг разматен со 200 мл вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text