Најдобрите кроасани, рецепт кој сигурно ќе го запишете (Видео)

Најдобрите кроасани, рецепт кој сигурно ќе го запишете (Видео)

Направете ги највкусните кроасани по едноставен и оригинален рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 200 мл топла вода
  • 2 лажички шеќер
  • 20 гр свеж квасец
  • 400 гр брашно
  • 1/2 лажица сол
  • 60 мл масло
  • 1 маргарин од 250 гр
  • неколку лажици џем од кајсии
  • 1 јајце за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text