Домашен освежувач за воздух готов за минута – Сите ќе прашуваат која е тајната

Домашен освежувач за воздух готов за минута – Сите ќе прашуваат која е тајната

Многу елементи во нашиот дом, мебелот и останати предмети, можат да имаат непријатен или силен мирис, колку и да чистите и проветрувате дома.Сепак, иако во вакви случаи повеќето од нас би купиле освежувач, сепак постои поевтин и поефикасен начин да го решите проблемот, а тоа е самите да направите природен освежувач дома.

Ви требаат: 4 лажички сода бикарбона, неколку капки масло од лаванда и 3 шолји вода.

Измешајте ги состојките заедно, ставете ги во шише со прскалка и користете ги по потреба.

Сите ќе ви ја бараат тајната бидејќи вашиот дом ќе мириса како оаза.

Напомена: Есенцијалните масла не се препорачуваат за трудници.

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Направете сами освежувач за тоалетот

Освежувач за домот

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

singlepost_text