„Саси“ водата ќе ве ослободи од чувството на надуеност – Еве го рецептот

„Саси“ водата ќе ве ослободи од чувството на надуеност – Еве го рецептот

Постои природен рецепт кој помага да се реши овој проблем брзо и лесно.

Еве што ви е потребно:

Состојки:

  • 1 средна краставица (излупена)
  • 1 кора од лимон
  • 1 лажичка рендан ѓумбир (претходно излупен)
  • 12 листови нане
  • 2 литри вода

Подготовка и употреба:

  1. Ставете ги сите состојки ситно изрендани и исечени во водата. Пијте ја во текот на целиот ден.
  2. Оваа вода позната како „Саси“ вода, брзо ќе ве ослободи од тегобите. Секако, важно е да внимавате и да имате балансирана исхрана.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај против надуеност на стомакот

Лек за надуен стомак и болки

Смути кое го чисти телото

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ