Крофни од рерна – повкусни немате пробано (Видео)

Крофни од рерна – повкусни немате пробано (Видео)

Подгответе крофни од рерна по единствен рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 1.200 гр брашно
  • 40 гр свеж квасец
  • 200 мл топла вода + лажичка шеќер
  • 150 гр шеќер
  • 300 мл јогурт (може и млеко)
  • 4 јајца
  • 150 мл масло
  • 125 гр маргарин за преливање
  • шеќер во прав

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text