Кардашијан откри како до рамен стомак по породувањето – Прво го јаде ова, па вежба

Кардашијан откри како до рамен стомак по породувањето – Прво го јаде ова, па вежба

Популарната Кардашијан ѕвезда откри како и тргнало од рака да ја врати тежината по породувањето и повторно да има рамен стомак, нешто со кое мака мачат многу жени ширум светот.

Кортни Кардашијан наместо прво да вежба и да прави стомачни, секое утро го започнува јадејќи ја оваа намирница која според неа е одговорна за топењето масти на телото, особено во критичната зона на стомакот.

Таа откри дека јаде грејпфрут секое утро.

Советува наутро да го јадете свеж или да цедите сок од него.

Нејзиниот избор е црвениот цитрон кој содржи многу антиоксиданси.

Ве потсетуваме дека за да топите масти и слабеете, важно е да имате балнсиран внес на калории секој ден, како и најмалку 30 минути умерена физичка активност.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ