Трик со кој бисквитите ќе останат свежи и по отварањето

Трик со кој бисквитите ќе останат свежи и по отварањето

Колку долго и да имаме искуство во кујната и знаеме кулинарски тајни и трикови, секогаш има нешто ново што може да го научиме и може многу да ни користи.

Па така, ви нудиме совет од поискусните во кујната за тоа како бисквитите или било кој кекс кој сте го отвориле, да останат свежи подолго. Познато е дека откако ќе се отворат бисквитите и ќе стојат неупотребени, стануваат посуви и ја губат свежината.

Имено, сè што ви е потребно е малку хартија или салфета. Ставете ја на дното на кесата со бисквити, На овој начин бисквитите ќе останат подолго свежи.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Измешајте сода со една намирница за да сте здрави како дрен

Магдонос и сода бикарбона скапи препарати

Сода бикарбона – замена за осум скапи препарати

Мијте го лицето со сода

Измешајте сода бикарбона и мед

Посна чорба од кисела зелка варена во расол

Чорба од спанаќ идеална за есента – Ќе оздравите за миг

Црвено бела чорба: Само една чинија го закрепнува и лечи телото!