Полнет компир со сланина – вкусно јадење кое ќе ве воодушеви (Видео)

Полнет компир со сланина – вкусно јадење кое ќе ве воодушеви (Видео)

Вака подготвениот компир ќе ги засени сите јадења на трпезата! Не само што изгледа преубаво, туку е и многу вкусен…

Состојки:

  • 2 поголеми компири
  • околу 150 гр сланина
  • 1 главица кромид
  • 2 чешниња лук
  • масло
  • 4 јајца
  • малку магдонос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text