Чоколадна фантазија (Видео)

Чоколадна фантазија (Видео)

Подгответе неодолив колач со чоколадо и кокос…

Состојки:

  • 250 мл млеко
  • 250 мл јогурт
  • 1 шолја кокос
  • 200 мл масло
  • 2 шолји шеќер
  • 1 ванилин шеќер
  • 2 шолји брашно
  • 1 лажичка прашок за печиво

Состојки за глазура:

  • 200 мл слатка павлака
  • 150 гр чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

singlepost_text