Совршен трик како да направите торта во облик на срце (Видео)

Совршен трик како да направите торта во облик на срце (Видео)

Денот на вљубените ни доаѓа во пресрет, а вие препуштете се на фантазијата со овие корисни совети…

Немате калап во облик на срце, не грижете се, решението е многу едноставно! Во видеото во прилог ќе видите колку е лесно.

Сега кога знаете да направите облик на срце, нека вашата фантазија ве води во остатокот од подготовката. Имено, можете да подготвувате торта од било кој, ваш омилен, вкус.

Декорацијата, исто така, може да биде по ваша желба.

Користете намирници кои го поттикнуваат хормонот на вљубеност. Бадеми, ореви и останати јаткасти плодови ќе допринесат во вкусот, но и во естетиката.

Користете го вашето омилено овошје и комбинирајте со чоколадо.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text