Царска кајгана со брокула и сирење

Царска кајгана со брокула и сирење

Овој омлет дава совршена енергија и може да се користи во хорно исхрана…

Состојки:

  • 4 јајца
  • 200 гр брокула
  • 100 гр чедар сирење
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Заедно разматете јајца, сол и бибер.
  2. Загрејте малку масло на тава. Додајте ситно сечкани брокули и мешајте додека не добијат светло зелена боја. Додајте јајца и печете.
  3. Посипете со сирење и поклопете ја тавата. Печете 30 секунди или додека сирењето не се растопи.

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text