Пита со месо готова за 30 минути (Видео)

Пита со месо готова за 30 минути (Видео)

Ако сакате брз и вкусен оброк, еве идеален рецепт за вас – пита со месо готова за 30 минути!

Состојки:

 • 300 гр мелено месо
 • маст или масло
 • сол
 • бибер
 • магдонос
 • црвена пипер
 • лук по желба
 • 4 јајца
 • 1 лажичка сол
 • 1 дл масло
 • 2 дл јогурт
 • 15 лажици брашно
 • 1 прашок за печиво
 • маргарин за намастување
 • сусам

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text