Спречува создавање на брчки и митесери – Природна маска за лице која чини 7 денари

Спречува создавање на брчки и митесери – Природна маска за лице која чини 7 денари

Ја чисти кожата, ја прави мазна и сјајна и спречува настанување брчки, акни и митесери.

Звучи одлично, а освен тоа е и многу евтина. Сè што ви треба за здрава и сјајна кожа имате дома.

Земете квасец и растопете го со неколку лажици млака вода, па мешајте додека смесата да стане хомогена. Можете да додадете и капка лимон или малку мед за поголем ефект.

Ја нанесувате смесата на лице, оставате ја околу 15 минути да делува, а потоа исплакнете го лицето со млака вода.

Правете го ова два пати неделно во период од два месеци за сјајна и затегната кожа.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни