Нема повкусна: Лисната македонска пита

Нема повкусна: Лисната македонска пита

Вкусно јадење кое ќе ве освои на првиот залак!

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 1 лажица сол
  • 450 мл вода
  • 250 гр маргарин за премачкување
  • 200-300 гр сирење за фил
  • 2 јајца за фил
  • 1 лажичка сол за фил

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text