Паста со шампињони – вкусен и лесен ручек (Видео)

Паста со шампињони – вкусен и лесен ручек (Видео)

Вкусни тестенини со печурки и бело месо – единствена комбинација за совршен ручек!

Состојки:

 • 500 гр паста по избор
 • 1 главица кромид
 • 3 лажици масло
 • 100 гр спанаќ
 • 500 гр шампињони
 • 600 гр пилешко бело месо
 • магдонос
 • сол
 • бибер
 • 3 лажици кисела павлака
 • 50 мл вода
 • 1 лажица брашно

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани