За имунитет, лек за штитна жлезда и потенција – Мед и ореви се делотворен природен лек

За имунитет, лек за штитна жлезда и потенција – Мед и ореви се делотворен природен лек

Медот и оревите се стар рецепт и одамна позната комбинација која помага при лекување и штити од многу болести.

Смесата се прави едноставно – се мешаат мед и ореви во еднаква количина, на пример килограм мед со килограм мелени или ситно сечени ореви.

Убаво се мешаат, се добива хомогена смеса и се чува во тегла во ладилник.

Овој природен лек се консумира по едно лажиче три пати на ден. Помага за:

Јакнење имунитет

Потенција

Против анемија

При покачен крвен притисок

При чир на желудник

За подобрување на менталните способности

Против стрес и нервоза

За штитната жлезда

За респираторни тегоби

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Зошто е добро да пиете вода со мед

Домашни бонбони од мед

Домашни колачиња со мед

Запечени пилешки гради со мед

Медени коцки со ванила

singlepost_text