Против болки, првут, подочници и осипи – Оваа блика користете ја често

Против болки, првут, подочници и осипи – Оваа блика користете ја често

Рузмаринот е навистина корисен и здрав, дава неодолива арома на јадењата, а се користи и како лек за многу состојби.

Помага за подобра циркулација, подобра работа на желудникот, делува против болки во мускулите, главоболка, како и за проблеми со стомакот и желудникот.

Помага и за чир, осипи на кожата, реума, артритис, како и грчеви.

Добар е и за превенција на болести на устата, против болки во грбот, а помага и за нега на кожата и лицето.

Со него може да исчезнат подочниците, кожата ќе биде здрава и сјајна, а исто така и косата. Помага и во борбата со првутот.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Топчиња од рузмарин и компир

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text