Ви се јаде благо по работниот ден? Три состојки, 15 минути и имате домашно чоколадно уживање

Ви се јаде благо по работниот ден? Три состојки, 15 минути и имате домашно чоколадно уживање

Ви се пријаде благо, но се чувствувате изморено или немате желба за работа во кујна? Ви нудиме евтин и брз рецепт кој ќе го направите од три состојки и за миг.

Состојки:

  • 1 лиснато тесто
  • 1 млечно чоколадо
  • 1 јајце

Начин на подготовка:

  1. Раширете го лиснатото тесто и врз него ставете го чоколадото.
  2. Потоа, се засекуваат краевите на лиснатото тесто на ленти, а лентите се ставаат една преку друга врз чоколадото.
  3. Се премачкува со разматено јајце и се пече во загреана рерна на 200 степени околу 15 минути.

Уживајте во овој брз десерт 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брзи пуслици

Алва торта

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

singlepost_text