Неодоливо кремаст чоко ванила колач (Видео)

Неодоливо кремаст чоко ванила колач (Видео)

Ако ви се јаде нешто слатко, еве идеален рецепт за вас!

Состојки:

  • 5 јајца
  • 165 гр шеќер
  • 1 лажица какао
  • 75 гр брашно

Состојки за фил:

  • 500 мл млеко
  • 70 гр шеќер
  • 1 кесичка пудинг од ванила
  • 250 гр маргарин или путер
  • 80 гр чоколадо за готвење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text