Пуслици од само три состојки – Децата ги обожаваат

Пуслици од само три состојки – Децата ги обожаваат

Направете пуслици од само три состојки во вашата кујна. Омилениот десерт на децата, но и на сите генерации кој се прави брзо и лесно.

Еве го рецептот:

Состојки:

  • 1 белка
  • 70 гр шеќер
  • прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Во белката се додава шеќерот, малку сол и се миксира.
  2. Се прават пуслици со шприц, се ставаат во плех со хартија за печење, па на помала температура во рерна се сушат околу еден час.
  3. Тоа е тоа, имате супер десерт 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брзи пуслици

Алва торта

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече