Колач со кокос и какао кој ќе ве воодушеви (Видео)

Колач со кокос и какао кој ќе ве воодушеви (Видео)

Необичен колач со кокос и какао кој ќе ве воодушеви!

Состојки:

 • 5 јајца
 • 15 лажици шеќер
 • 25 рамни лажици брашно
 • 300 мл масло
 • 3 лажици какао
 • 1 прашок за печиво

Состојки за фил:

 • 1 л млеко
 • 15 лажици шеќер
 • 10 лажици брашно
 • 250 гр маргарин
 • 100 гр кокос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта