Се бори со бактерии во желудник, хемороиди и цревни заболувања – Потребни се само 2 состојки

Се бори со бактерии во желудник, хемороиди и цревни заболувања – Потребни се само 2 состојки

Ако имате бактерија во стомакот или мака мачите со хемороиди и цревни заболувања, овој природен лек може да ви помогне да ги ублазжите тие симптоми.

Потребни се суви смокви и маслиново масло. Во голема стаклена тегла ставете околу 40 суви смокви и прелијте ги со маслиново масло. Затворете ја убаво теглата со капакот.

Смоквите може да ги исечете на четири дела за подобро да впијат од маслото и да имаат поголем ефект.

Оваа смеса треба да стои 40 дена, по што се користи. Се зема секое утро една смоква на празен желудник.

Може да земете и една лажичка од маслиновото масло во кое стоеле смоквите.

За да биде лекувањето ефикасно треба да јадете здрава храна, да избегнувате луто и премногу зачинето. Не јадете ни кисело кое штетно делува. Консумирајте повеќе свежа храна, овошје и зеленчук.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Природен лек за бактерии на стомакот

Се бори со бактеријата отпорна на лекови

Хеликобактери е најопасна бактерија

Зеленчук кој ја уништува хеликобактери

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека