Најевтиниот рецепт за Рафаело бомбици – Експлозија од неодолив кокос вкус

Најевтиниот рецепт за Рафаело бомбици – Експлозија од неодолив кокос вкус

Омилениот десерт на многу генерации. Највкусен рецепт за неодоливите рафаело бомбици.

Еве ги состојките и начинот на подготовка:

Состојки:

 • 1/2 л млеко
 • 2 пудинга од ванила
 • 7 лажици шеќер
 • 300 гр кокос
 • 250 гр маргарин
 • 250 гр шеќер во прав

Начин на подготовка:

 1. На оган сварете ги пудинзите од ванила со млекото и шеќерот. Се додава и кокосот и се меша.
 2. Потоа се додава и маргаринот кој претходно со миксер ќе го изматите заедно со шеќерот во прав .
 3. Сè добро се соединува, па се лади и се формираат бомбици.
 4. По избор, можете и во секоја на средината да втиснете половина парче лешник.
 5. На крај, убаво се поминуваат од сите страни во чинија со кокос.

Уживајте во овој вкусен десерт 🙂

Прочитај повеќе десерти на Gotvi.mk:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед