Совршен гурмански доручек: Мексиканска кајгана за сите љубители на добар залак

Совршен гурмански доручек: Мексиканска кајгана за сите љубители на добар залак

Совршен омлет за почетокот на денот, со многу изразена арома, ќе ви даде доволно енергија!

Состојки:

  • 3 јајца
  • 1/2 главица црвен кромид
  • прстофат морска сол
  • 1 полна лажичка путер
  • 1 лажица маслиново масло
  • 2 лажици доматен сос или сечкан домат
  • 1 мала лута пиперка

Начин на подготовка:

  1. Кромидот исечкајте го тенко, издинстајте го во тава, потоа додајте лута пиперка и сол.
  2. Додајте густ сок од домати, а на крај додајте разматени јајца.
  3. Послужете со печиво по желба.

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text