Лиснати триаголници со сирење, како од пекара (Видео)

Лиснати триаголници со сирење, како од пекара (Видео)

Неодоливи лиснати триаголници, повкусни од оние кои ги купувате во пекара!

Состојки:

  • 20 гр квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 350 мл топла вода
  • 700 гр брашно
  • 1 лажица сол
  • 100 мл масло
  • 375 гр маргарин
  • 200 гр сирење за фил
  • 1 јајце за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: