Направила дупки во лебот и подготвила фантастичен оброк: Ќе го правите секогаш! (Видео)

Направила дупки во лебот и подготвила фантастичен оброк: Ќе го правите секогаш! (Видео)

Ова јадење е готово за 5 минути, а воодушевува со својот вкус!

Прво направете дупки во парчиња леб, па ставете ги на намастена тава.

Во дупките ставете јајца, а преку лебот додајте коцки кашкавал, ситно сечкана сланина или вашите омилени состојки, по желба.

Оставете на рингла додека јајцата не се испржат, а кашкавалот не се растопи.

Уживајте во секој залак!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука