Италијански пирошки од рерна (Видео)

Италијански пирошки од рерна (Видео)

Подгответе вкусни италијански пирошки по рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

 • 500 гр брашно
 • 2/3 коцка квасец
 • 220 мл топла вода
 • 1 лажичка шеќер
 • 1/2 лажица сол
 • 5 лажици масло

Состојки за фил:

 • 2-3 лажици кисела павлака
 • 2 лажици кечап
 • малку оригано
 • 70 гр шунка
 • 70 гр колбас
 • 1 кисела краставичка
 • околу 100 гр кашкавал

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text