Гибаница со кајмак – задолжително пробајте ја!

Гибаница со кајмак – задолжително пробајте ја!

Гибаница со кајмак свртена наопаку, морате да ја пробате!

Состојки:

  • 500 гр кори за пита
  • 4 јајца
  • 4 лажици брашно
  • 1 прашок за печиво
  • 1/2 лажичка сол
  • 4 лажици кисела павлака
  • 2 дл млеко
  • малку масло
  • 150 гр кајмак

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text