Погача полнет ѓеврек, мека и мирисна (Видео)

Погача полнет ѓеврек, мека и мирисна (Видео)

Подгответе мека и мирисна погача по единствен рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

 • 850 гр брашно
 • 2 јајца
 • 1 лажица сол
 • 200 мл топло млеко
 • 1 коцка квасец (40 гр)
 • 1 лажичка шеќер
 • 80 мл масло

Состојки за фил:

 • 1-2 јајца
 • 200 гр сирење
 • 150 гр шунка
 • околу 60 гр маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

singlepost_text