Зимска детокс напивка: Лимонада со чиа семе

Зимска детокс напивка: Лимонада со чиа семе

Вкусна лимонада со чиа семе – одлична зимска детокс напивка која ќе ве освежи!

Состојки:

  • сок од 1 лимон
  • 200-250 мл вода
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица чиа семе

Начин на подготовка:

  1. Свежо исцедениот сок од лимон измешајте го со мед па додајте вода и сè добро измешајте.
  2. Пробајте ја лимонадата да видите дали ви е доволно слатка или кисела, зависно како ја сакате.
  3. Додајте чиа семе, измешајте и оставете ја лимонадата да мирува 10-15 минути.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text