Хит торта со чајни колачиња (Видео)

Хит торта со чајни колачиња (Видео)

Изгледа интересно, а има фантастичен вкус. Пробајте го новиот хит – торта со чајни колачиња од какао…

Состојки:

  • 700 гр чајни колачиња од какао
  • 1,2 л млеко
  • 3 кесички пудинг од ванила
  • 4-5 лажици шеќер
  • 1 маргарин
  • 200 гр желе
  • 200 гр шлаг крем
  • малку млеко за потопување на колачињата

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text