Чај кој се пие на „гладно срце” – Го топи салото на стомакот

Чај кој се пие на „гладно срце” – Го топи салото на стомакот

Често бараме начини како да ослабеме, особено во критичните зони и да ги стопиме килограмите, а да јадеме без никаква грижа на совест.

Постои лесен и брз, а многу делотворен начин со кој може да се обидете да го решите овој проблем.

Се работи за моќна комбинација од зелен чај и уште две состојки кои помагаат за слабеење особено во подрачјето околу стомакот, односно во делот во кој најтешко се слабее.

Од состојки потребни ви се: зелен чај, ловоров лист и стапче цимет.

Се што треба е да сварите зелен чај, да ставите ловоров лист и цимет, да отстои малку и да се напиете.

Важно е да се испие на празен желудник.

Овие намирници и поединечно и заедно се моќни во борбата со килограмите, па еден ваков чај прави чуда.

Ефектите ќе ги почувствувате најмногу за еден месец, но неопходно е да внимавате на дневниот внес на калории и балансираната исхрана, како и секојдневна физичка активност од најмалку 30 минути.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ