Без хемикалии, за дезинфекција и сјај – Ставете го ова во машина за перење

Без хемикалии, за дезинфекција и сјај – Ставете го ова во машина за перење

Овој трик е вреден злато и покажува како на старите навлаки за перници и старите чаршафи да им ги вратите бојата и сјајот и да изгледаат како нови.

Ова ќе ви помогне и за дезинфекција и тоа без употреба на хемикалии. Ќе ги отстраните и тврдокорните дамки.

Состојки:

  • 80 гр сода бикарбона
  • 125 гр бел оцет

Се става мешавината од двете состојки во машината за перење. Ставете го во делот каде што се става и омекнувачот. Пуштете ја машината и исперете вообичаено.

Сè ќе блеска, а дамките ќе исчезнат.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете ги бигорот и мувлата од машина

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките