Солена торта од рерна готова за 10 минути (Видео)

Солена торта од рерна готова за 10 минути (Видео)

Подгответе вкусна солена торта – едноставна и брза, се прави за 10 минути.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 1/2 лажичка сол
  • 250 мл јогурт
  • 300 мл масло
  • 200 гр сирење
  • 200 гр шунка или паризер
  • бибер
  • прашок за печиво
  • 8 лажици обично бело брашно
  • 8 лажици ситно жолто пченкарно брашно

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

singlepost_text