Вака решете го проблемот со влага – Најмоќното природно средство за овој проблем

Вака решете го проблемот со влага – Најмоќното природно средство за овој проблем

Во зима кога температурите се ниски, може да настане влага која е опасна по здравјето на човекот.

Се создава лош мирис, алергии, а проблемот најдобро е да се реши уште на самиот почеток и да се сосече во корен.

Природно, може да се обидете да го решите овој проблемот со сода бикарбона и оцет.

Измешајте ја содата со малку оцет и со прскалка испрскајте ги местата кои се оштетени на прозорците. По неколку минути пребришете со крпа.

Истото може да го употребувате и за мувла во кујната или тоалетот, на плочките, кадата и другите предмети.

Содата е многу евтина, а многу моќна. Речиси и да нема проблем кој не помага да се реши во домаќинството,  а особено е долотворна кога станува збор за дамки и мувла.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Измешајте сода бикарбона и мед

Со сода исчистете го мебелот

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

singlepost_text