Природен лек кој помага доколку имате песок или камен во бубрегот – Ви требаат 3 состојки

Природен лек кој помага доколку имате песок или камен во бубрегот – Ви требаат 3 состојки

Направете природен сок за исфрлање на камен од бубрег. Еве како да го приготвите:

Состојки:

  • 100 мл пиво
  • 100 мл сок од лимон
  • 100 мл маслиново масло

Начин на подготовка и употреба:

  1. Во пластично шише измешајте ги трите состојки, па протресете за убаво да се изедначи.
  2. Наутро напијте се 50 мл од природниот лек, но секојпат промешувајте пред употреба.
  3. Ако имате песок во бубрег користете го 3-4 дена, а за камен до 6 дена. Чувајте го во фрижидер или на друго ладно место.

ВАЖНО:  Ако сте биле на лекар и ви кажале дека каменот е поголем од 15 мм не го користете лекот.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за цел спектар болести

Природен лек за голем гинеколошки проблем

Сок од цвекло за слабеење

Сок кој пука од витамини

Природен лек за бактерии во желудникот

Сок од јаболка и цимет

Две моќни состојки превенираат 150 болести

Чајот од шипка како лек