Домашен лек за одлична крвна слика – Најважно е што има супер вкус

Домашен лек за одлична крвна слика – Најважно е што има супер вкус

Направете домашен лек за супер крвна слика.

Ви требаат неколку намирници:

Состојки:

 • 1 кг цвекло
 • 1/2 кг моркови
 • 1 лимон (сок)
 • 2-3 портокали
 • 2 кисели јаболка
 • 500 гр мед

Начин на подготовка:

 1. Цвеклото, морковот и јаболката се лупат и се сечат на мали делови. Потоа се стават во соковник.
 2. Од лимонот и портокалите се цеди сокот и се меша со сокот од соковникот.
 3. Се додава и медот.
 4. Се меша се и се соединува.
 5. Се става во стаклено шише смесата и се пие по 1 чаша на ден наутро.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за цел спектар болести

Природен лек за голем гинеколошки проблем

Сок од цвекло за слабеење

Сок кој пука од витамини

Природен лек за бактерии во желудникот

Сок од јаболка и цимет

Две моќни состојки превенираат 150 болести

Чајот од шипка како лек