Само едно „чудо од природата” ја победува кашлицата толку брзо

Само едно „чудо од природата” ја победува кашлицата толку брзо

Се бори со грип, настинка, вируси и инфекции, многу е делотворно, а го има во аптеките, како и во маркетите.

Се работи за прополис кој го користеле и го препорачуваат докторите, но и нашите баби. Има антибактериско и антивирусно дејство. Се применува за воспаление на грлото, кашлица, болка во грлото. Прополисот има многу витамини, особено витамин Б, има минерали, а дури само едно лажиче жеќер со неколку капки навечер ќе ја ублажи кашлицата и настинката.

Прополисот помага и за големиот проблем за кој и на мажите и жените им е непријатно да зборуваат, а тоа се хемороидите.

Го јакне имунитетот, помага за псоријаза и енземи, отстранува афти, помага при гастритис.

Користете прополис и ќе бидете здрави особено во зимскиот период. Сепак, лицата кои се алергични на мед треба да бидат внимателни со овој природен лек.

Прочитајте ги и следете ги упатствата за користење кои се составен дел на прополисот. Доколку имате посериозни здравствени проблеми задолжително посетете доктор.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

За маслото да не прска при пржење – има лесен трик, нема да се горите повеќе

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

singlepost_text