Природен лек за голем гинеколошки проблем на жените

Природен лек за голем гинеколошки проблем на жените

Многу жени мака мачат со цисти и миоми на јајниците, кои предизвикуваат непријатност и болки.

Тие предизвикуваат и проблеми и потешкотии со менструалниот циклус.

Ова е природен лек за проблемот:

Состојки:

  • 1/2 л сок од цвекло
  • мед

Подготовка и употреба:

  1. Се прави природен сок од 1/2 кг цвекло во блендер, па се додава и медот.
  2. Се пие една шолја по појадокот една за ручек и една по вечерата.
  3. Овој рецепт е природен па можете колку сакате да го консумирате, освен доколку не сте алергични или преосетливи на некоја од состојките.

Консумирањето на цвекло или сок од цвекло може да ја обои урината и изметот.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Лек за кандида

Девојки со една состојка ќе имате цврсти гради

Со храна против менструални болки

Трајна депилација со состојки од кујната

Дами не трошете пари на ботокс

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

singlepost_text